Główna nagroda w konkursie „Kolejowe ABC – Podróżuj z Rogatkiem” w ramach gry mobilnej „Kolejowe ABC” została odebrana przez zwycięzców!


Główną nagrodę w konkursie „Kolejowe ABC – Podróżuj z Rogatkiem” zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bojmiu. Zwycięzcy wzięli udział w pięciodniowej zielonej szkole w Ełku w terminie 5 – 9 października 2020 r.


Na uczestników zielonej szkoły czekały liczne atrakcje, m.in. przejazd Ełcką Kolejką Wąskotorową oraz zwiedzanie Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Dzieci odwiedziły również Pokamedulski Klasztor w Wigrach, wieżę widokową i Muzeum Wigier w Starym Folwarku. Podczas ogniska z kiełbaskami brały udział w śpiewaniu piosenek harcerskich oraz mini sesji fotograficznej.


Dzieci miały także okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa przeprowadzonych przez Zespół Kampanii Kolejowe ABC. Zdobyły wiedzę na temat bezpiecznego zachowania w pobliżu przejazdów kolejowych, torów, w pociągu, na dworcu i peronie. Podczas zajęć uczestnicy wcielili się w rolę kierowcy samochodu w grze symulacyjnej i utrwalili swoją wiedzę dotyczącą bezpiecznego zachowania na obszarach kolejowo-drogowych.


Codziennie uczniowie uczestniczyli w różnych grach, zabawach i innych aktywnościach ruchowych.